לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המשלחת החרדית המייעצת לפלסטינים קיימה מגעים עם נציג איראני בארה"ב


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 24/11/1992 (יום שלישי)
משלחת של נטורי קרתא בירושלים, המשמשת כיועצת למשלחת הפלסטינית בשיחות השלום, קיימה קשרים עם ממשלת איראן, ובסיבוב הבא יטפלו בעניין השבויים הישראלים שבידי החזבאללה.

היועצים היהודים של המשלחת הפלסטינית, שבראשם עומד "שר החוץ" הרב משה הירש, חזרו בסוף השבוע לירושלים. בדיווח שמסרו ל "מועצת השבעה", המוסד העליון של נטורי קרתא, הדגישו כי השתתפותם בשיחות הביאה תועלת רבה ליהדות החרדית האמיתית, ולמשלחת הפלסטינית.

ראש היועצים, הרב הירש, מסר כי המשלחת היהודית השתתפה בעצרת חגיגית לציון 4 שנים להכרזת המדינה הפלסטינית בתוניס. הירש התכבד לשאת את הנאום המרכזי אחרי נביל שעת', יועצו הבכיר של יאסר ערפאת, וד"ר א-שאפי, ראש המשלחת הפלסטינית. בנאומו הדגיש הרב הירש, כי הנטורים היו הראשונים שהכירו במדינה פלסטינית, בגלל שהיא מהווה עבורם אלטרנטיבה למדינה הציונית בה הם מתגוררים נגד רצונם.

עוד מסר הרב הירש, כי עקב בקשת משפחת הנעדר יהודה כץ לטפל בנעדרים, הוא נפגש עם נציג איראן בשגרירות פאקיסטן בוושינגטון, ובשיחה הוא גולל את כל פרשת השבויים. כן נמסר להירש, כי בממשלת איראן מכהנים שלושה שרים יהודים.דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1000 H St NW, וושינגטון, ארצות הברית (המלון בו התארחה המשלחת הפלשתינית) (Grand Hyatt Hotel) | טהרן, איראן | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | Hammam Chott, תוניסיה (מפקדת אש"ף משנת 1984-1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות