לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב של "תנובה" נפטר והבד"צ "שם" חותמת

הרבנות בירושלים דורשת מ "תנובה" להפסיק ייצור שקיות חלב עם חותמת בד"צ


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 29/06/1993 (יום שלישי)
המועצה הדתית בירושלים, הקשורה לרבנות הראשית, דורשת מהנהלת "תנובה" בבירה להפסיק את ייצור שקיות החלב "מהדרין" ואת המוצרים הנושאים את החותמת "בהשגחת הבד"צ ירושלים".

לפי ההסכם הקיים בין הנהלת "תנובה" למועצה הדתית מופיעה רק תעודת הכשר של הרבנות הראשית של ירושלים, ולא של בית דין צדק של העדה החרדית. על משמר קיום ההסכם עמד הרב יחזקאל דאום, רבה של "תנובה" שנפטר בשבת האחרונה.

ביום ראשון של השבוע נדהמו במועצה הדתית, כאשר נוכחו כי ההסכם הופר, ועל שקיות החלב של תנובה מופיעה חותמת נוספת: "בהשגחת הבד"צ ירושלים - העדה החרדית". במועצה טוענים, כי אנשי העדה החרדית ניצלו את פטירת רבה של תנובה, וביום שהובא למנוחות, "החדירו" את חותמת הבד"צ.

ראש המועצה, הרב יצחק רלב"ג, הגיב בחריפות. לדבריו, "השיטות הפסולות שהשתמשו בעדה החרדית לא מוסיפות הדורים בכשרות. הן פוגעות בכשרות ובמערכת היחסים הטובים הקיימים בין המועצה הדתית לבין העדה החרדית".

הרב יהושע פולק, סגן יו"ר המועצה הדתית, הממונה על מחלקת הכשרות, שיגר מכתב חריף לאמנון אביטוב, מנהל מחלבת תנובה בירושלים, במכתב הוא מוחה על הפרת ההסכם שהיה בין המועצה לבין תנובה בנושא החותמת על מוצרי חלב.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב ירמיהו פינת רחוב שמגר, ירושלים (מחלבת תנובה משנת 1964-2007 - שכונת רוממה) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות