לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תנובה תחדל להטביע חותמת של הבד"ץ על שקיות החלב


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 01/07/1993 (יום חמישי)
הנהלת תנובה בירושלים התחייבה להפסיק ליצור שקיות חלב עם החותמת הנוספת "בהשגחת הבד"ץ, ירושלים העדה החרדית" ולהסתפק בחותמת "כשר למהדרין" של הרבנות. כך נאמר במכתב שקיבלו אתמול הרבנים הראשיים של ירושלים, הרב יצחק קוליץ ורב שלום משאש, ממנהל תנובה בירושלים יעקב ליאור. ליאור הביע צער על הדפסת החותמת הנוספת של הבד"ץ והתחייב כי תנובה תחדל מכך.

כזכור פורסמה שלשום ב "דבר" ידיעה על כי תנובה ירושלים הפרה את ההסכם שהיה קיים בין המועצה הדתית (הרבנות הראשית לירושלים) לבין מחלקת תנובה, לפיו רק החותמת "כשר למהדרין" של הרבנות, ולא של הבד"ץ של העדה החרדית תופיע על שקיות החלב. במועצה טענו כי העדה החרדית ניצלה את מחלתו של רבה של תנובה, הרב יחזקאל דאום, שעמד על משמר קיום ההסכם. ראש המועצה הדתית הרב יצחק רלב"ג גינה את השיטות הפסולות של הבד"ץ, "שאינן מוסיפות הידורים בכשרות". הרב יהושע פולק, סגן ראש המועצה הדתית והממונה על הכשרות, שיגר על דעת הרבנים הראשיים של ירושלים מכתב חריף לתנובה על הפרת ההסכם.

בתגובה נתקבל אתמול כאמור מכתבו של מנהל תנובה ובו הודעתו כי המצב חוזר לקדמותו.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב ירמיהו פינת רחוב שמגר, ירושלים (מחלבת תנובה משנת 1964-2007 - שכונת רוממה) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות