לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הכשר המטיף לעישון


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | מכתבים למערכת (עמוד 12) - 25/03/1980 (יום שלישי)
לקראת חג הפסח מפרסמת החברה הישראלית לסיגריות "דובק" במודעות ענקיות את תעודת ההכשר שלה לפסח שניתנה ע"י הרב משה בלוי, רב ואב"ד דפרדס כץ, תל-גבורים והסביבה בבני ברק.

בתעודת ההכשר אומר הרב בין היתר "שכל תוצרת של כל מפעלי דובק מיוצרת אך ורק על טהרת הכשרות לצורך חג הפסח". עד כאן שפיר ונראה. אולם מכאן ואילך נאמר בתעודה הנ"ל: "ולפיכך יכולים אחינו בני ישראל ... לעשן ולהינות בלי שום חשש ופקפוק כלל במשך ימי חג הפסח הבעל"ט, בכל מיני דסוג הסיגריות המיוצרות בבית חרושת "דובק" ... ובזה גם יסייעו ויחזקו את ידי בוני ארצנו הקדושה בתעשיית אחינו בני ישראל בארץ-ישראל".

בסיפא של דברי הרב בתעודה יש טעם לפגם. זה לא תפקידו של הרב משה בלוי לנהל בתעודת ההכשר תעמולה למען בית חרושת לסיגריות "דובק" ולפולחן העישון. בעיית העישון די כאובה בלאו הכי ואל לנו להוסיף עליה גם בדרך זו. דברי הרב ראויים לתגובה חריפה ומיידית של "האגודה למלחמה בסרטן".

ירושלים - נח זבולוני

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר מכתבים למערכת 1980

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב רבי עקיבא 45, בני-ברק (מקומו הקודם של בית חרושת דובק) | רחוב טרומפלדור 8, בני-ברק (משה בלוי רב ואב"ד - פרדס כ"ץ)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.