לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבני גוש אמונים פנו לרבנים הראשיים בבקשה להתיר את העליה להר הבית


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 01/01/1995 (יום ראשון)
הרבנים הראשיים לישראל, ישראל מאיר לאו ואליהו בקשי דורון, עומדים בפני דילמה הלכתית ופוליטית קשה - העליה להר הבית. שבעה רבנים מההתנחלויות בשטחים פנו אל הרבנים הראשיים, בקריאה לערוך תיקון באיסור העליה להר הבית.

לפי ההלכה אסור ליהודים בימינו לעלות להר הבית, מפני שכולם טמאי מתים - טומאה שאינה נטהרת במקווה טהרה רגילה, אלא רק אם יש בה אפר של פרה אדומה, שכידוע אינו בנמצא עדיין.

הרבנים יוזמי הפניה הם חניכי ישיבת "מרכז הרב" בירושלים מייסוד הרב אברהם יצחק הכהן קוק, שהיה הרב הראשי הראשון האשכנזי בא"י. הרב קוק הוא שהוציא את האיסור לעלות להר הבית, שבעקבותיו נקבע שלט איסור הכניסה במקום. גם בנו, הרב צבי יהודה קוק, ז"ל, אביה הרוחני של גוש אמונים, לא עירער מעולם על פסק ההלכה של אביו. הפניה עוררה מורת רוח בישיבת "מרכז הרב".

בפנייתם אל הרבנים הראשיים מעלים הרבנים מההתנחלויות את המימד הפוליטי של בקשתם. בטענה כי בימינו התעורר הצורך להבהיר את הריבונות על הר הבית, ולא להניחו לזרים.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1995

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב צבי יהודה 12, ירושלים (לשעבר רחוב קורות העיתים - קרית משה - ישיבת מרכז הרב (משנת 1964)) | רחוב ירמיהו 80, ירושלים (הרבנות הראשית (החל משנת 1992)) | רחוב רמת הגולן 23, ירושלים (מזכירות גוש אמונים) | הר הבית ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות