לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מחלקי החלב "סיכלו" תכנית מחלקת הכשרות


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 25/03/1968 (יום שני)
מחלקי החלב במרחב ירושלים "סיכלו" תוכנית לאספקת חלב "תנובה" כשר לפסח, למהדרין מן המהדרין, בשקיות פלסטיות, כל אחת בת ליטר אחד - אף-על-פי שהתוכנית אושרה כדת וכדין על-ידי משרד הבריאות.

היוזמה בדבר חלוקת החלב בימי הפסח בשקיות פלסטיות יצאה ממחלקת הכשרות של המועצה הדתית בירושלים ומנהלה, הרב ירמיהו רלב"ג. בדרך של חלוקה זו ביקשו אנשי הכשרות לחסוך את הטירחה הקשורה בהכשרת הבקבוקים לפסח. הם היו בטוחים, כי באריזה הפלסטית יוכלו להשתמש גם אותם חרדים המדקדקים לאכול ולשתות רק מן המהדרין - שבמהדרין.

ביודעם, כי מחלקי החלב מתנגדים בחריפות לשקיות הפלסטיות, אמרו מראש בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים, שהסדר זה יוגבל לימי הפסח בלבד. אולם גם ההגבלה המפורשת הזאת לא השפיעה על מחלקי החלב, שנשארו צמודים להתנגדותם חסרת הפשרות.

הערות: בדרך כלל נמנע נח זבולוני מלסקר חדשות הנוגעות למועצה הדתית בירושלים בתקופה בה כתב בעיתון "מעריב", זאת עקב תפקידו כדובר המועצה. למרות זאת, נראה כי ידיעות מסויימות שלח הוא עצמו לעיתון. ידיעה דומה שייבנה בית המקדש ... שגם בה מוזכר ירמיהו רלב"ג וסומנה על ידי רנ"ז ככזו שנכתבה על ידו, מאוששת השערה זו. עובדות אלו, התוכן והסגנון מביאות למסקנה שגם כתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ירמיהו פינת רחוב שמגר, ירושלים (מחלבת תנובה משנת 1964-2007 - שכונת רוממה) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות