לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"העדה החרדית" סמכה ידיה על ... "ירושלים של זהב"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 28/03/1968 (יום חמישי)
רבני "העדה החרדית" בירושלים - שיחסם למלחמת ששת הימים ידוע - נתנו באחרונה "הכשר" ל ... "ירושלים של זהב". אין המדובר בשיר הידוע של נעמי שמר, חלילה וחלילה. עד לכדי כך לא הגיעו בני העדה המתבדלת. ההכשר ניתן לסוג חדש של יין, הנושא את השם הפופולרי: "ירושלים של זהב". היקב, שהוציא יין זה לקראת הפסח, עומד תחת השגחתה של "העדה החרדית" ובית הדין שלה נתן לו תעודת כשרות לפסח.

אך מי שסבור, כי הכשר זה ליין "ירושלים של זהב" לא נתקבל בהתנגדות מצד חלק מאנשי "העדה החרדית" - אינו אלא טועה. הקיצוניים בתוך "העדה" - הלא הם אנשי "נטורי קרתא", הרוגזים על ראשי "העדה החרדית" מאז סירבו להתיר את נישואי מנהיגם, ר' עמרם בלוי, עם הגיורת רות בן-דוד - הביעו התמרמרות על ההכשר שניתן ל ... "ירושלים של זהב", ואפילו מדובר רק ביין.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לחוגי העדה החרדית, ו- "נטורי קרתא" בפרט, העובדה המוזכרת בכתבה על ההתנגדות של אנשי העדה החרדית לנישואי הרב עמרם בלוי עם הגיורת רות בן-דוד, ובנוסף התוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות