לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"פקודת יום" של הרב קוק

"כל כוחותינו יזדרזו לתפיסת העמדות החיוניות"


מאת: שירות "מעריב"
פורסם: מעריב | מעריב - עמוד פנימי (עמוד 3) - 21/09/1978 (יום חמישי)
ישיבת "מרכז הרב" בירושלים נראתה אתמול כשדה קרב. היא שימשה כמקום ריכוז למתנחלים מ- "גוש אמונים" ולאוהדיהם. תלמידים מישיבות תיכוניות וישיבות הסדר - כמו: ישיבת נחלים, ישיבת "אור עציון" של הרב דרוקמן, ישיבת הכותל, ישיבת קרית ארבע - באו לסייע.

שני אוטובוסים, ובהם כ-100 תלמידי ישיבות, הוחזרו אתמול בשעה 6 אחה"צ לירושלים, לאחר שלא הצליחו לעבור את המחסומים של צה"ל.

קריאתו של הרב צבי יהודה קוק, ראש ישיבת "מרכז הרב", להתנחל ולעזור למתנחלים הייתה אתמול "פקודת היום" של בני הישיבות והופצה בין כתלי הישיבות ומחוצה להן, בקריאתו אומר הרב:

"כל כוחותינו, הבריאים לנאמנות התורה והארץ, יזדרזו יתחזקו ויתאמצו במלוא התוקף בע"ה לתפיסת העמדות החיוניות, כדברי קדשו של דוד מלכנו החי וקיים בנצח ישראל בשם ד', אלוקי ישראל ותפארת מערכותיו בעד עמו ובעד ערי אלוקינו יתברך שמו ולקידוש שמו הגדול הנקרא עלינו ולדורותינו לעיני כל אפסי ארץ תבל ויושבי בה. ועל כגון זה הורונו והדריכונו חז"ל בדברי קדשם, אשר יש שביטולה של תורה היא קיומה כהוראת הדרכת האי חדא וקמאי הריב"ש זצ"ל על ענינה המיוחד של מצוות ישוב ארץ ישראל, השקולה ככל התורה כולה, שהיא כוללת ולדורות. ינעם ה' של תלמידי חכמים שבארץ ישראל עלינו ועל כל מעשינו ופעלינו לתקומת עמו ונחלתו".
Powered By Click for details


מעריב מעריב - עמוד פנימי 1978
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות