לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ההכשר - מלפני 30 שנה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 17/08/1969 (יום ראשון)
בית-חרושת לשימורים בפולין, המייצר גם דגים ממולאים ("געפילטע פיש"), המיועדים ליצוא בשוקי העולם המערבי, משתמש עד היום בתעודת הכשר שניתנה לפני 30 שנה לבית-חרושת זה.

מחלקת הכשרות הארצית של הרבנות הראשית בישראל פנתה אל הרבנים בחו"ל והעמידה אותם על עובדה זו. הרבנים נתבקשו לגלות עירנות מיוחדת לדגים ממולאים אלה הבאים מפולין, שעליהם מתנוססת חתימתו של רב שנפטר לפני יותר משלושים שנה.

הרב שמעון אפרתי, מנהל מחלקת הכשרות הארצית, שאליו הגיעו התלונות על השימוש בהכשר זה, אישר, כי בית-החרושת הפולני "ריבא גוטובה" (דגים מוכנים), הנמצא ליד העיר שטשין, לא רק משתמש בהכשר מלפני יותר משלושים שנה, אלא גם מחליף מדי פעם את ההכשרים, ואף הוציא תעודת-הכשר על מצרכיו שנתן לפני כמאה שנה הרב לנדאו מקיפני.

הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על מחלקת הכשרות של הרבנות הראשית ועל העומד בראשה הרב שמעון אפרתי. עובדה זאת, תוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | שצ’צ’ין, פולין
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות