לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרבנות התערבה - העופות מתאחרים ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 02/11/1969 (יום ראשון)
סוחרי העופות בירושלים, הביעו את מורת-רוחם מן ההסדר החדש שנקבע על-ידי הרבנות הראשית, כי התחלת השחיטה לא תהיה לפני שעה 5 בבוקר, דבר המקשה על הסוחרים בסידורם היום-יומי.

עד כה היו מתחילים את שחיטת העופות ב "תנובה" ובמשחטות אחרות של ירושלים כל אחת ואחת בשעה הרצויה לה ואף באמצע הלילה, דבר שאיפשר כבר בהשכמת הבוקר לחלק את התוצרת לסוחרים. דבר זה עורר את תשומת לב הרבנות בירושלים הטוענת כי מחסור שינה של השוחטים המתחילים במקומות מסויימים לשחוט באמצע הלילה וממשיכים בעבודתם עד השכמת הבוקר פוגע בהרגשתם בבדיקת הסכינים, דבר העלול לגרום לשחיטה לקוייה.

השוחטים אף הוזמנו לרבנות ומתוך דיון נתברר כי נוסף לשחיטה יש להם תפקיד משני: מוטלת עליהם סחיבת העופות מן הלולים, ולפעמים גם את הלולים עצמם. לכן החליטה הרבנות, כי התחלת השחיטה לא תהיה לפני שעה 5 בבוקר, ונוסף לשוחט יעמוד איש מיוחד שיגיש לו את העופות כפי שמקובל בכל המשחטות בארץ.

סוחרי העופות, שכבר הרגישו על בשרם את ההסדר החדש (ובמקום לקבל את התוצרת עם השכמת הבוקר הם מקבלים עתה בכמה שעות של איחור), הביעו את התמרמרותם על ההסדר החדש.

הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על נושא השחיטה הכשרה, ובפרט על עיסוקה של הרבנות בירושלים בנושא זה. זאת בנוסף לסגנון ותוכן הכתבה מביאים למסקנה שכנראה גם היא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.