לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ידידות עם קזלס


מאת: אורי חפר
פורסם: חרות | מאחורי הקלעים (עמוד 3) - 19/11/1961 (יום ראשון)
מר נח זבולוני מירושלים מוסר לי על השתלשלות מעניינת שהביא לפרשת יחסים מיוחדת במינה בין מר יצחק לוי, מנהל המדור הספרדי של "קול ישראל" לבין פבלו קאזלס.

בביקורו בסמינר הבינלאומי למוסיקה הספרדית שנערך לפני כשנה בסנטיאגו דה-קומפוסטליה אשר בספרד, נפגש מר יצחק לוי עם אמנים מ-26 ארצות וביניהם בעלי שם עולמי.

באותו הזמן הוציא מר י. לוי ספר הנקרא "שירים יהודיים ספרדיים" בשפת לאדינו ואחדים משיריו הוקראו ע"י מר רואיז מורלס המנהל הכללי ליחסי תרבות של משרד החוץ הספרדי, והוא הציג את מר לוי בפני באי הסמינר, שבפתיחתו השתתפה השמנה וסלתה של הסביבה.

הקשרים שנוצרו בין מר לוי לבין האמנים נשאו פרי ובימים אלה נתקבל מכתב מפבלו קזלס.

מר פבלו קזלס, שקיבל את ספרו של מר י. לוי בצירוף הסויטה שחיבר הקומפוזיטור מר קרל סלמון על כמה פרקים של הנעימות שבספר, שיגר מכתב נרגש בו נאמר בין השאר:
קבלתי ספרך של שירים יהודיים ספרדיים וכן העיבוד. אני מאוד מודה לך על יצירותיך שקראתי בתשומת הלב הראויה להן, באחדים מן השירים הופתעתי למצוא דמיון לנעימות של הפולקלור הקסטלני, שהן בוודאי גם כן ממקור יהודי.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מאחורי הקלעים 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הלני המלכה 13, ירושלים (אגף לתרבות תורנית - משרד החינוך (עד 1983)) | סנטיאגו דה קומפוסטלה, ספרד
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות