לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ניהול ה "סדר" לרב; שמירת הסדר לקצין


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 03/04/1972 (יום שני)
המתנחלים בחברון מתנגדים, כידוע, לניהול קרית-ארבע על-ידי קצין של המימשל הצבאי. הם דורשים, שהקריה תנוהל על-ידם, כיישוב אזרחי.

בליל פסח הסבו המתנחלים ל "סדר" יחד עם חיילי יחידה צבאית, השוכנת בסמוך לחברון. ל "סדר" הוזמנו גם אורחים מירושלים, אשר ביקשו להתפלל ביום החג בבית-הכנסת שסודר על-ידי הרבנות הצבאית, מעל למערכת המכפלה. בראש ה "סדר" הצבאי-אזרחי ישב רבם של המתנחלים, הרב משה לוינגר.

כאשר סיימו כולם את ה "סדר" בשירה נלהבת של "בשנה הבאה בירושלים הבנויה", שאל קצין את המתנחלים: "אמרו נא לי - צה"ל מסכים שאת הסדר שלו ינהל הרב של המתנחלים, ואילו המתנחלים אינם מסכימים שעל שמירת הסדר בקרית-ארבע יופקד קצין של צה"ל. האם זה צודק ?"

השיב אחד הפעילים למען המתנחלים, מר יצחק שמואלי: "יש הבדל קטן; הרב של המתנחלים שולט עליכם לילה אחד בשנה, ואתם רוצים לשלוט על המתנחלים כל ימות השנה".

הערות: קצין מטה הדתות בממשל הצבאי - ישראל ליפל, היה ידידו של נח זבולוני ומקור לידיעות רבות, בפרט על הנעשה בחברון, אך במקרה הזה סביר שמקור הכתבה הוא יצחק שמואלי, מקורבו של נח זבולוני, שאותו כינה פעם: "המפגין הנצחי" בכתבה שפורסמה שנים רבות מאוחר יותר: יהיה על שמו רחוב, כך שסביר מאוד שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1972

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: חברון, פלשתין
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות