לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חרדים יפגינו מחר בגבעה הצרפתית נגד המשך החפירות הארכיאולוגיות


מאת: (ע)
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 27/12/1992 (יום ראשון)
גדולי הרבנים מכל החוגים החרדיים פרסמו בסוף השבוע קריאה לציבור החרדי להשתתף בהמוניו בהפגנה שתתקיים מחר בצומת הגבעה הצרפתית, כמחאה על כוונת רשות העתיקות להמשיך בחפירות הארכיאולוגיות באיזור בית הקברות העתיק.

הרבנים כותבים בגילוי דעת שפרסמו, כי אם יבליג הציבור החרדי בפרשה זו יש חשש שגורמים במדינות זרות לא ירתעו מלחלל בתי קברות יהודיים, כלקח מפרשת החילול במדינה היהודית.

על הכרוז חתומים רבנים הידועים כגדולי הפוסקים בציבור החרדי, בהם הרב שלמה זלמן אוירבך, הרב יוסף שלום אלישיב, הרב שמואל ווזנר והרב נסים קרליץ. מטעם הרבנים הספרדיים חתום על הכרוז הרב בן-ציון אבא שאול, ראש ישיבת "פורת יוסף". חתימתו של הרב עובדיה יוסף נעדרת מן הכרוז, והדבר עורר גל של שמועות ברחוב החרדי.

קריאות דומות להשתתפות בהפגנה פרסמו גם הבד"צ של העדה החרדית ומועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

חוגים חרדיים העריכו, כי בהפגנה ישתתפו אלפים רבים, אך הרבנים הזהירו את המפגינים לבל יפרו את הסדר וינקטו בפעולות אלימות.

עם זאת, גורמים בעדה החרדית המשיכו בסוף השבוע ללבות את היצרים סביב פרשת חילול הקברים. הם קראו למרד מסים נגד עיריית ירושלים, במידה ותימשכנה העבודות בגבעה הצרפתית. כמו-כן, הבד"צ של העדה החרדית איים, כי יקבור את מתי העדה החרדית בבית-הקברות בגבעה הצרפתית.

הערות: נח זבולוני הירבה לכסות את העדה החרדית, וציטט את ראשיה פעמים רבות. כן התייחס מאוחר יותר במספר כתבות להפגנות לאור החפירות הארכיאולוגיות בגבעה הצרפתית: העדה החרדית מגנה אגו"י ודגל התורה על שאינן עוזבות הקואליציה העירונית. עובדה זו, תוכן הכתבה ובעיקר סגנונה ופירוט שמות ראשי הפוסקים בעדה החרדית, מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | הגבעה הצרפתית ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות