לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבנים מאיימים במאבק נגד "קוקה קולה"


מאת: (ע)
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 5) - 27/06/1993 (יום ראשון)
מיון מהיר:
חרמות
דבר - חדשות
1993
מאבק הציבור החרדי נגד "פרסומי תועבה" מאיים לכלול גם את חברת "קוקה קולה". בצעד חסר תקדים יצאו מנהיגי הציבור החרדי בקריאה נחרצת למאבק בפרסומי "התועבה" ולהחרמת בעלי העסקים והמפרסמים המפיצים פרסומים אלה.

בגילוי דעת שפרסמו הרב שך, האדמו"ר מויז'ניץ, האדמו"ר מגור, הרב שלמה זלמן אויערבך, הרב יוסף שלום אלישיב, האדמו"ר מסלונים והרב ווזנר, נאמר כי פרסומי התועבה גורמים להכשלת הרבים ולקיום הפסוק "צרו צעדנו מלכת ברחובותינו".

הרבנים קוראים לוועדות הכשרות להסיר את ההכשר ממפעלי מזון שהשתמשו בשירותיהם של חברות פרסום, המפרסמות פרסומי תועבה. חברת "קוקה קולה" מואשמת על ידי הרבנים גם בחילולי שבת.

האשמה נוספת היא: "קוקה קולה" נותנת חסות לערוץ המוסיקה בכבלים "אמ.טי.וי", הנחשב בציבור החרדי כערוץ המפיץ מופעי תועבה. כמו כן ל "קוקה קולה" זכיון להפיץ משקאות קלים לכל מגרשי הכדורגל בשבת.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני כתב רבות על החרמות של העדה החרדית, וכן היה מקורב לאישים המופיעים בכתבה. עובדה זו, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: קריית ויז’ניץ, בני-ברק (מרכז חסידות ויז’ניץ בישראל) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב הפסגה 32, ירושלים (ישיבת קול תורה - ישיבתו של הרב שלמה זלמן אוירבך) | רחוב חנן 10, ירושלים (ביתו של הרב שלום אלישיב, מאה שערים) | רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר) | רחוב הרב כהנמן 129, בני-ברק (החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע"מ - קוקה קולה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות