לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב עמיטל תוקף את חנן פורת על שכינה "מרגל" את הרב עובדיה יוסף


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/07/1995
מיון מהיר:
גוש אמונים
נשלחו לפרסום
1995
1. הרב יהודה עמיטל תוקף את חנן פורת על שהעליב את הרב עובדיה יוסף בגלל תמיכתו בהחזרת שטחים תמורת שלום. נח זבולוני תוהה מדוע למרות כל מה שכתוב במקורות לא יצאו רבנים אחרים להגנת הרב עובדיה יוסף. 2. הצעה לביטול הכפילות ברבנות הראשית ח"כ גדעון שגיא מציע לבטל את הכפילות הנובעת מחלוקת התפקידים לרב ספרדי ורב אשכנזי.

הרב יהודה עמיטל יו"ר תנועת "מימד" וראש ישיבת ההסדר בגוש עציון תקף בחריפות את ח"כ חנן פורת מהמפד"ל ומחה נמרצות על שביזה את הרב עובדיה יוסף הרב הראשי לשעבר, בגלל שהוא כינה אותו בשם הבזוי מרגל ...

ח"כ פורת המזוהה עם "גוש אמונים" כלל את הרב יוסף יחד עם אנשי השמאל בהגדרת מרגלים, בגלל שהרב יוסף תומך בשלום עם הערבים תמורת שטחים.

במזכירות מימ"ד תקף הרב עמיטל את ח"כ פורת ואמר: כי השוואת הרב יוסף שהוא מגדולי הרבנים ופוסקי הלכה בדור, למרגלים, והאשמתו כאילו "הוא מואס בארץ חמדת ומוציא את דיבת הארץ רעה" היא האשמה בלתי אחראית ונלוזה ומופקרת. כמו כן תקף הרב עמיטל את בטאון המפד"ל שנתן לדבריו של פורת פרסום בולט (בעמוד הראשון), הרב עמיטל הוסיף ואמר: "כי כציוני דתי, הוא חש בושה לקרוא את דברי פורת ב "הצופה".

יצויין כי הרב עמיטל הינו הראשון והיחידי שיצא להגן על כבוד הרב יוסף שחולל ע"י חנן פורת, בכנותו מרגל. ותמוה על האדמו"רים, הרבנים וראשי הישיבות למיניהם שעברו על החילול לסדר היום. לכך שנאמר במקורות: "לא חרבה ירושלים אלא בשל שביזו בה תלמידי חכמים" וכן נאמר" כל המבזה תלמיד חכם אין לו רפואה למכתו" ו- "כן אין לו חלק לעולם הבא", "והוא בנידוי עד שירצה את התלמיד חכם" ו- כן קונסין אותו בליטרא זהב ונותנין את הליטרא לתלמיד החכם שאותו ביזה" (מסכתות, שבת, סנהדרין, רמב"ם הלכות תלמוד תורה).

הצעה לביטול הכפילות ברבנות הראשית

ח"כ גדעון שגיא (עבודה) הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לביטול הכפילות ברבנות הראשית והרבנות המקומית.

לפני שהניח את הצעת החוק על שולחן הכנסת קיים ח"כ שגיא מגעים עם שר הדתות הפרופ' שמעון שיטרית ועם שר המשפטים פרופ' דוד ליבאי על מנת לגבש נוסח מוסכם.

כידוע כי בכל עיר משמשים שני רבנים ראשיים, אחד אשכנזי והשני מעדות המזרח וכן רבני השכונות וכן מועצת הרבנות הראשית היא מחולקת לפיפטי פיפטי, חצי אשכנזית וחצי מעדות המזרח. כל זה עולה למשלם המסים הון תועפות. נוסף לכך החוק הקיים בנושא זה הוא היחיד בספר החוקים המעניק גושפנקא חוקית להבחנה על בסיס עדתי, הסדר הקיים מנסיבות היסטוריות שעבר עליהן הקלח.

ח"ג שגיא טוען: השכלנו לעקור מהשורש את רוב התופעות השליליות שהשתרשו אצלנו, הקשורות על בסיס של מוצא עדתי. יתרה מזאת, שרבים ישראליים מתקשים להגדיר את עצמם על בסיס חלוקה זו מחמת נשואי התערובת ...

הערות: ברור שכתבה זו נכתבה אחרי 13/7/1992, שנת השבעת הכנסת ה-13, מאחר וזו הייתה הכנסת בה גדעון שגיא שימש כחבר כנסת.
בכתבה עלון ישיבות ההסדר יוצא נגד הופעת רקדניות בטקסים בצה"ל שברור שנכתבה יחד עם כתבה זו, הופיע המשפט "ב- ב' סיון (31 במאי למנינם), בין השנים 92-95, השנה שבה חל ב' בסיון ב- 31 במאי היא שנת 1995.
לאור זאת נבחר התאריך יולי 1995 כתאריך כתיבת הכתבה.

הכתבה יועדה לעיתון "דבר", מדור "מה בירושלים" אך לא פורסמה.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות