לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"חיטוטי מתים" בגלל חגיגות יום העצמאות


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/05/1995
האתם יודעים מפני מה ישנן חפירות ארכיאולוגיות שהחרדים מתנגדים להן באמתלה כי יש בהן משום "חיטוטי שכבי" כלומר לחטט במתים, שעונשו גדול, מפני שאנו חוגגים את החגים הלאומיים שלנו כגון "יום העצמאות", "יום ירושלים" ואפילו את "יום הזכרון" לזכר החיילים שנפלו במלחמות ישראל.

מי אומר את זה, לא אנשי "נטורי קרתא" לא אנשי "העדה החרדית", אלא זה נאמר ע"י אנשים המשתתפים בבחירות לכנסת, כיהנו כשרים או סגנים בממשלות שונות בישראל.

ב "יתד נאמן" בטאון של "דגל התורה" פירסם יהודי אחד בשם יונתן ב. מירושלים את חוות דעתו ההלכתית, לפיה "חיטוטי השכבי" כלומר החפירות הארכיאולוגיות הפוקדות אותנו כל כך בתכיפות באחרונה רחמנא ליצלן ע"י הארכיאולוגים הארורים ועוזריהם שר"י (שם רשעים ירקב) באות לנו לפי דברי חז"ל (חכמינו זכרונם לברכה), העונש הזה בא מפני ששמחים באידם, כלומר משתתפים בשמחות של הגויים ואליליהם, כמבואר במסכת יבמות דף ס"ג ע"ב, שם נאמר: "קא מחטטי שכבי מפני ששמחים ביום אידם" ורש"י במקום מפרש ואומר: "מוציאים את הנקברים מקבריהם ששמחים ביום אידם באה עליהם זו הגזירה להתאבל בה".

יונתן ב. שמעדיף להופיע בעילום שם מסביר את הדברים ואומר:
"ואל לנו לחשוב שאין זה נוגע למצבנו, שבעוונותינו יש הרבה יהודים "חרדים" ולפחות בחזותם, שמשתתפים בכל מיני אופנים ב "יום הזכרון" וב "יום העצמאות" וב "יום ירושלים", ויש אצלם המון קירוב דעת גדול למעשי ממשלת השמד המתיימרת להיקרא בשם ישראל, וגם אלו שב"ה לא משתתפים בגלוי, הלוא ד' יראה ללבב ורחמנא ליבא בעי, ולכן צריך כל אחד לבדוק בלבו באמת שאני שמח (כלשון הגמרא שם) בראותו את כל חגיגותיהם וטקסיהם שלא יהיה חס וחלילה בגדר "שמח ביום אידם" וממילא גורם לזה שמוציאים עצמות רבותינו ואבות אבותינו ממקום מנוחתם רחמנא ליצלן, ולענ"ד (ולעניות דעתי) אין זה מקרה סתם שזה עתה (מיד לאחר אידם של הציונים) נתרבו החיטוטים ד' ירחם. וד' ישלח רוח ממרום שנזכה לטהר רעיוננו והשקפותינו שנשמח רק בשמחות תורניות אמיתיות ולבטל ביטול גמור כל שיתוף, אפילו בלב, עם עוקרי הדת במהרה בימינו".

עד כאן ה "פנינים" של החרדי מ "יתד נאמן", ומכאן ואילך זיל גמור ...

הערות: כתבה זו הופיעה כחלק ממספר כתבות, שבאחת מהן מדובר שנכתבה אחרי יום העצמאות ה-47 של מדינת ישראל, מאחר שיום העצמאות ה-47 נחוג בה' באייר תשנ"ה - חודש מאי 1995, נקבע חודש זה כחודש כתיבת הכתבה.

הכתבה יועדה לעיתון "דבר" למדור "מה בירושלים" אך לא פורסמה.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות