לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חלה על הכוונת


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 02/06/1993 (יום רביעי)
מאפיית ברמן בירושלים הפעם על כוונת החרדים חרף שיש לה הכשר גם מהבד"צ (בית דין צדק) של העדה החרדית.

המדובר בחלות המרובעות הנאפות במאפיית ברמן לכבוד שבת. חרדים בירושלים מצאו "סירכה" בחלות אלו חרף ההכשר של בד"צ נוסף להכשר של הרבנות הראשית הירושלמית (המועצה הדתית). הבעיה התעוררה בגלל חקיקת שם החברה (ברמן) בתחתית החלה. וכאשר יהודי בא מבית הכנסת בליל שבת ולאחר קידוש הוא פורס את החלה כמעט בלתי אפשרי שלא לחתוך את האותיות החקוקות בחלה והוא כנראה עובר בשוגג על אחת מהמלאכות האסורות בשבת והיא: המוחק ...

בעיה זו נידונה גם בדור הקודם ו "המשנה ברורה" (החפץ חיים) התיר, אולם "החזון איש" (הרב אברהם ישעיהו קרליץ) אסר. לפי החזון איש יוצא שאסור לחתוך את תחתית חלות ברמן.

בכדי למנוע אפילו ספק איסור, פונים חרדי ירושלים אל מאפיית ברמן ואל נותני ההכשרים להסיר את המכשול. ויקויים בישראל הנאמר: "יאכלו ענוים וישבעו".© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ירושלים (שכונות חרדיות) | רחוב בית הדפוס 24, ירושלים (מאפיית ברמן - איזור התעשיה גבעת שאול)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.