לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו
 
נמצאו 338 דפים המכילים את המלים "הרב שך"

גישה מהירה לתוצאות החיפוש:

מאמרים (309), ראיונות ואודות רנ"ז (1), גלריה (3), לא פורסמו (4), קטגוריות - ריכוז מאמרים (18)
המספר בסוגריים מציין את מספר הכתבות באותו מדור
מאמרים
301
מתיחות בין ליטאים לאנשי הרב עובדיה יוסף בבני ברק [25/11/1994] - מאמרים
מתיחות קשה שוררת בין חרדים ליטאים בבני ברק לבין אוהדי ש"ס, בגלל ניסיון לחבל בשידורי הלוויין שמעביר את השיעור ההלכתי היומי של הרב עובדיה יוסף.
302
רב ירושלמי דורש מח"כ עזרן להתפטר מהכנסת - אחרת ייפרעו ממנו מהשמיים [02/12/1994] - מאמרים
הרב יצחק כדורי מירושלים פנה באחרונה אל ח"כ הרב יוסף עזרן מש"ס בדרישה שיתפטר מהכנסת ויחזיר את המנדט לרב עובדיה יוסף.
303
חיבוק הדוב של ח"כ יוסף עזרן [04/12/1994] - מאמרים
1. בטאון ש"ס "יום ליום" טוען כי למרות החיבוקים שח"כ יוסף עזרן מקבל מאנשי "יהדות התורה", מעטים סיכוייו להתברג ברשימתם לכנסת. 2. מגרש כשר מעירייה טמאה - מגרש שקיבלה "ישיבת המתמידים" החרדית מעיריית ירושלים מעוררת את חמתם של "נטורי קרתא", בגלל שימוש בכספי הציונים. 3. הנציב הבוכארי - במלאות 70 שנה להפעלת שירות האוטובוסים הראשון בירושלים מעלה נח זבולוני את זכרו של מפעילו - שמעיה ברוך חפץ. 4. תעמולת זוועה נגד רבין - מפלגת "מולדת" מפיצה בקרב דוברי הרוסית תעמולת נאצה נגד יצחק רבין ומדיניות השלום. 5. גאון ואיכפא-מסתברא’ניק - מיכאל ששר שניהל שיחות עם הרב שלמה גורן, מספר על דעתו של הרב גורן על הרב יואליש טייטלבוים האדמו"ר מסאטמר בנוגע להכרה בציונות ובמדינת ישראל. 6. פיקוח על עוברי מבחנה - בתגובה על דיווחים מאנגליה על חשש להחלפת עוברי מבחנות וכתוצאה מכך ילדו כמה נשים תינוקות של נשים אחרות חזר ושנה מנהל מכון פוע"ה על החשיבות של פיקוח קפדני על הפריות מבחנה. 7. שוקלים לחזור לארץ - פניות רבות של יורדים המבקשים לחזור לארץ התקבלו בקונסוליה בלוס-אנג’לס לרגל חוק ההגירה החדש המקשה על זכותם של מהגרים ללמוד בבתי ספר בקליפורניה.
304
הרב שך הוזמן לחתונה ושיגר מכתב - אוחה הקרע בין הישיבות הליטאיות [19/01/1995] - מאמרים
לאחר עשר שנים מתאחה הקרע בין הישיבות הליטאיות החרדיות בארץ. מדובר בקרע שבין שושלת בריסק (סולובייצ'יק) לבין ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק, הרב אליעזר מנחם שך, מנהיג היהדות החרדית הליטאית. הקרע נוצר כתוצאה ממתן "היתר מאה רבנים" לרב מלכיאל קוטלב, ראש ישיבת לייקווד בארה"ב, שהוא נכדו של המנוח הרב אהרן קוטלב, שהיה נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בקנדה וראש ישיבת לייקווד.
305
מחלוקת בין האדמו"רים מאגודת ישראל לרב שך על מינוי מנכ"ל החינוך העצמאי [22/01/1995] - מאמרים
המתיחות בין האדמו"רים מאגודת ישראל, ובראשם האדמו"ר מגור והאדמו"ר מוויז'ניץ', לבין היהדות החרדית הליטאית, שבראשה עומד הרב שך, גוברת באחרונה על רקע מינוי מנכ"ל לרשת בתי הספר והסמינרים של החינוך העצמאי שבה מאוגדים תלמודי תורה וישיבות קטנות של אגודת ישראל ודגל התורה.
306
הרב יוסף לבני קהילתו: אל תוציאו ציציות כמנהג האשכנזים [29/01/1995] - מאמרים
הרב עובדיה יוסף פתח חזית חדשה ביריבות בין בני הישיבות הספרדיות שבראשותו לבין היהדות הליטאית החרדית שבראשות הרב שך. מנהיג ש"ס, הרב יוסף, הורה לתלמידי הישיבות הספרדיות להצניע את הציציות מתחת לבגדים ולא להיגרר אחרי אחיהם האשכנזיים שבשנים האחרונות הקצינו ומוציאים את הציציות גם בצבא ובמשטרה - מנהג שהתנגד לו גם הרב חזן, הרב הראשי של המשטרה לשעבר.
307
"הליכוד הציע לרב אליהו מקום ריאלי למועמדיו ברשימתו לכנסת" [05/02/1995] - מאמרים
ברחוב החרדי גדלות והולכות ההתרוצצויות לקראת הקמת מפלגה חרדית-ספרדית חדשה.
308
הרב שך תוקף ישיבה חדשה המשלבת גם לימודים כלליים [24/02/1995] - מאמרים
הרב שך יצא אתמול בהתקפה חריפה על ישיבת "נהורא", ישיבה חדשה המוקמת על ידי מפלגת פועלי אגודת ישראל (פא"י) במושב בית חורון, שבה מתוכנן שילוב של לימודי קודש עם לימודים כלליים. התקפתו של הרב שך באה על רקע הקרע המתמשך בין פא"י לבין אגודת ישראל, ממנה פרשה ב-1960 כאשר הצטרפה לממשלה.
309
9 שוטרים נפגעו במהלך פינוי חרדים בהתפרעות אלימה באתר הבנייה ביפו [28/02/1995] - מאמרים
משטרת מרחב אילון עצרה אתמול 25 חרדים שהתפרעו באתר הבניה של חברת אילן-גת ברחוב יפת ביפו . גם אתמול הפגינו מאות חרדים ליד האתר, ברחוב יפת 38, בדרישה להפסיק הבנייה במקום. החרדים טוענים כי במקום יש בית קברות יהודי ועבודת הבנייה מחללת כבוד המתים. הם ניסו שוב למנוע ממשאיות עמוסות עפר לצאת את האתר.
310
ועד הישיבות: תלמיד ישיבה שיקבל רשיון נהיגה יאבד זכותו לדחיית שרות [11/05/1995] - מאמרים
"ועד הישיבות", ארגון הגג של כל הישיבות החרדיות והציוניות בארץ, עומד לבצע הלכה למעשה את החלטת ראשי הישיבות, לפיה תלמיד ישיבה, שתורתו אמנותו, המקבל דחיה לשירות בצה"ל, "אשר יוציא רשיון נהיגה, לא יהיה זכאי להנות ממעמד בן ישיבה, וכל התוצאות והאחריות חלה עליו".
311
3000 שנה, והמחלוקת נמשכת [28/05/1995] - מאמרים
יום ירושלים, החל היום, מוצא את העיר במרכזה של מחלוקת ציבורית ופוליטית. השיחות על עתידה של העיר נדחו אמנם לשלב מאוחר יותר של המו"מ המדיני, אבל במשך כל השנים ידעה העיר וויכוחים על מעמדתה וקדושתה. מחמישה חומשי תורה, שבהם היא אינה מוזכרת במפורש. דרך החרדים, המבקשים למסור אותה לפיקוח בינלאומי, ועד הרב שך, שהתנגד בזמנו לחוק ירושלים
312
רחובות הזצ"ל [15/06/1995] - מאמרים
ועדת השמות של עיריית ירושלים חרגה מהנוהל ואישרה קריאת רחוב ע"ש האדמו"ר מלובביץ', טרם מלאות שלוש שנים לפטירתו
 
ראיונות ואודות רנ"ז
313
רנ"ז - האבא של 5000 כתבות [20/05/2014] - ראיונות ואודות
נח זבולוני, כתב "המשקיף" ו "חרות", היה זה שהעביר ב-1946 לאצ"ל את הידיעה המצונזרת לפיה אמר גנרל ברקר, כי "יש להכות את היהודים במקום שהכי כואב להם - בכיס" * את הקריירה העיתונאית שלו סיים בעיתון "דבר", לאחר שפרש מ "חרות", והתאכזב מן המרכז החופשי
 
גלריה
314
"גליס מירושלים" (רדיו קול-חי) שיחה על נח זבולוני (2012) [12/07/2012] - נח זבולוני - רנ"ז - גלריה
ראיון של הרב ישראל גליס עם אלי זבולוני על אביו נח זבולוני. נושא התוכנית עיתונות ועיתונאים של פעם שודרה בתוכנית "גליס מירושלים" ב "רדיו קול-חי" בתאריך 12/7/2012
315
נח זבולוני סיפור חיים - 1910-1927 - חלק ד [01/01/2002] - נח זבולוני - רנ"ז - גלריה
הקלטת אודיו: רנ"ז מספר על לימודיו בפולין אחרי ש "הסתנן" מרוסיה לפולין.
316
נח זבולוני סיפור חיים - 1927-1929 - חלק ו [01/01/2002] - נח זבולוני - רנ"ז - גלריה
הקלטת אודיו: שנות לימודיו של נח זבולוני בסימיאטיץ' ובוולוז'ין. סיפורים על ראשי ישיבת וולוז'ין החל מרב חיים מוולוז'ין, רב יצחק מוולוז'ין, הרב רפאל שפירא, הרב יעקב שפירא ועוד. הסבר על שיטות הלימוד בישיבת וולוז'ין. כן מסופר על המעבר לישיבת נובהרדוק בביאליסטוק.
 
לא פורסמו
317
האם טילפן נכדו של האדמו"ר של חב"ד ביום השבת למקורבו של הרב שך? [00/04/1988] - מאמרים שלא פורסמו
"במלחמה" המתנהלת בין חצר חסידי ליובאוויץ בברוקלין לבין הישיבות הליטאיות שבראשן עומד הרב אליעזר מנחם שך מבני ברק, נפתחה "חזית" נוספת שלפי חוגי חב"ד יש בה משום "מלחמת מצוות" ודוחה את השבת ...
318
נמשכת המלחמה נגד ספריו של הרב עדין שטיינזלץ [31/08/1989] - מאמרים שלא פורסמו
החרדים בירושלים ובבני ברק אינם מרפים מן הרב עדין שטיינזלץ ומן הספרים שלו שאסרו בלימוד ובקריאה בהם. הדברים התפתחו והגיעו עד כדי כך שישנם באלה מן הרבנים ששינו את חוות דעתם ההלכתית בנידון לחומרה, בעוד שקודם הוציאו פסק הלכה "פושר" החמירו ופסקו כי כל ספריו של הרב שטיינזלץ הם "טמאים" ... ולומר שום דבר שבקדושה נגדם ...
319
שיחה עם רות בן דוד, אשתו של עמרם בלוי [16/06/1993] - מאמרים שלא פורסמו
לפני 33 שנים הסעירה רות בן דוד הגיורת המפורסמת את המדינה, כשחטפה את הילד יוסלה שוחמאכר, אחר כך נישאה למנהיג "נטורי קרתא" רבי עמרם בלוי הקשיש ומאה שערים רעשה. תשע שנים הייתה אשתו של מנהיג, היא מצטערת שלא ילדה לו יורש. כשהייתה בת למעלה מחמישים הפילה את ולדה שהרתה מרבי עמרם בלוי.
320
רבנים וגדולי בישראל תומכים בהחזרת שטחים תמורת שלום [00/10/1993] - מאמרים שלא פורסמו
בפסקי הלכה של רבנים מסויימים בנוגע האם יש להפר את פקודות המפקדים בעניין פינוי השטחים, ובכלל השאלה ההלכתית האם כאשר יש פיקוח נפש אם דוחה את שלמות הארץ, ושלמות הארץ ושלום האדם, מי קודם? וכל הכרוך. שלושה רבנים מפורסמים ביניהם הרב יוסף דב סולובייציק ז"ל, ויבל"א הרב עובדיה יוסף והאדמו"ר מבלז הרב יששכר דב שהם גורסים שטחים תמורת שלום.
 
קטגוריות - ריכוז מאמרים
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
מנוע חיפוש Click for details Powered by


למאמרים בנושא: הרב אלעזר מנחם שך

לחצו לכל המאמרים בנושא הרב אלעזר מנחם שך
נח זבולוני בחברת הרב אלעזר מנחם שך
צולם: בחתונת נכדו של הרב שך. לימין הרב שך, עומד נח זבולוני (רנ"ז)
תאריך: 13/7/1986
 
 
הרב אלעזר מנחם מן שך (1898-2001) ראש ישיבת פוניבז’ ומנהיג הציבור הליטאי.
הרב שך השפיע רבות על הפוליטיקה הישראלית וייסד את מפלגות "דגל התורה" ו- ש"ס.

רנ"ז היה קרוב לרב שך ולמשפחתו עוד מימי צעירותו עת למד בסטלפצי בפולין וקיבל שיעורים מהרב שך.

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות