לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו
 
נמצאו 444 דפים המכילים את המלים הרב שך

גישה מהירה לתוצאות החיפוש:

מאמרים (403), ראיונות ואודות רנ"ז (3), גלריה (4), דברי תורה (1), לא פורסמו (8), קטגוריות - ריכוז מאמרים (22)
המספר בסוגריים מציין את מספר הכתבות באותו מדור
מאמרים
376
הרב שך: מותר לפנות יהודים אם השטח נשאר בבעלות יהודית [04/04/1994] - מאמרים
הרב אליעזר שך, מנהיגה של דגל התורה קבע אמש, כי מותר לפנות יהודים, כל עוד השטח שהם מפונים ממנו נשאר בבעלות יהודית.
377
כמה הערות מלומדות לעניין ירושלים [08/05/1994] - מאמרים
לקראת יום ירושלים החל מחר, עיין נח זבולוני במקורות הקדומים וגילה, כי ירושלים אינה מוזכרת בהם במפורש, אלא ברמזים. אחד מכינוייה היה "העיר העליזה". ועוד: מדוע נזקקת ירושלים לברכה מיוחדת בתפילת ליל שבת? אולי כדי להצילה ממלחמות היהודים המתחוללות בה?
378
סערה ברחוב החרדי: מקורב לרב שך השווה אחד מראשי ש"ס להמן [29/05/1994] - מאמרים
הרב ראובן יוסף גרשונוביץ, מנושאי כליו של הרב אליעזר מנחם שך, עורר סערה ציבורית בקרב היהדות החרדית כשהשווה את אחד ממנהיגי ש"ס להמן הרשע, וכתב, שבעוד שהאחרון רצה להשמיד את העם היהודי, הרי הראשון רוצה לעקור תורה מכלל ישראל.
379
ביקור שישי בארץ [07/06/1994] - מאמרים
האדמו"ר מסאטמר, הרב משה טייטלבוים, בן 80, העומד להגיע היום לירושלים, הוא בנו של הרב חיים צבי טייטלבוים, שהיה רב בסיגט בהונגריה. הוא כיהן כרב בזנטא ביוגוסלביה, לאחר שסופחה להונגריה ב-1940, ובימי השואה נשלח עם בני קהילתו ותלמידיו לאושוויץ. לאחר ששוחרר חזר לסיגט, וניסה לשקם את הקהילה. באחד הימים פגש שני קצינים יהודיים מהצבא האדום, שיעצו לו להימלט מהר ככל האפשר מהמקום. הרב שמע את דברי הקצינים והחליט להגר לארה"ב.
380
האדמו"ר הזקן בארץ הקודש [08/06/1994] - מאמרים
הרב משה טייטלבוים, האדמו"ר של חסידות סאטמר, הגיע אתמול לארץ, במבצע כמעט צבאי.
381
אין יורש למשיח [13/06/1994] - מאמרים
האדמו"ר מלובביץ, רבי מנחם מנדל שניאורסון, שנפטר אתמול ניו-יורק, נחשב לאחד מגדולי המנהיגים של היהדות בארה"ב ושל היהדות החרדית בעולם. עם זאת, בהיותו חשוך בנים, לא העמיד לעצמו ולחסידיו יורש בשיעור קומתו.
382
הרב הירש לערפאת: בקרב הימין יש אכזבה כאשר אין שפיכות דמים [20/06/1994] - מאמרים
הרב משה הירש, המיועד לכהן כשר לעניינים יהודיים בממשלת ערפאת חזר בסוף השבוע מתוניס, שם שימש יועץ של ערפאת והשתתף בדיונים על מועד בואו של ערפאת לאוטונומיה.
383
ערפאת ותורת המרדפים [03/07/1994] - מאמרים
ראש ישיבה ליטאית בירושלים, שרוצה בעילום שם, החליט לצנן קצת את להטו של הרב הראשי לשעבר, שלמה גורן. לא מהכיוון הפוליטי, אלא דווקא מההלכתי, הוא טוען שגורן טועה בפסק ההלכה הנמהר שלו, שלפיו ערפאת הוא "רודף" ולכן מצווה להמיתו.
384
הרב ש"ך עבר ניתוח שבר בבי"ח פרטי [29/07/1994] - מאמרים
הרב אליעזר מנחם שך, מנהיג היהדות החרדית הליטאית, נותח שלשום בבית החולים החרדי הפרטי "מעייני הישועה" בבני ברק.
385
העיתונות החרדית - כעץ על פלגי מים [18/08/1994] - מאמרים
1. ים של מודעות מטעם האגף לתרבות תורנית של עיריית ירושלים מציף את העיתונות החרדית, ובהן אפילו מודעה על הרצאה על אפיית קוגל ירושלמי. 2. נגד הפגנות - "ועד הישיבות" ארגון הגג של הישיבות החרדיות והציוניות יוצא נגד השתתפות בני ישיבות בהפגנות נגד הסכמי אוסלו והסכמי שלום אחרים. 3. הירש מרגיע את ערפאת - הרב משה הירש חזר מביקר אצל ערפאת בעזה והרגיע אותו בדאגתו מההתבטאויות של ראש הממשלה יצחק רבין, בנוגע לירושלים, בעת פגישת הפסגה עם המלך חוסיין בוושינגטון.
386
הרב עזרן התקבל אצל הרב שך [14/11/1994] - מאמרים
חבר הכנסת יוסף עזרן, המכהן גם כרבה הספרדי של ראשון לציון שפרש מש"ס והוכפש על ידי הרב עובדיה יוסף, התקבל אתמול בביתו של הרב אליעזר מנחם שך, מנהיג המפלגה היריבה של ש"ס.
387
ועד רבני יש"ע: יום חתימת הסכם השלום עם ירדן הוא יום אבל [22/11/1994] - מאמרים
1. ועד רבני יש"ע יוצא בקריאה נגד הסכם השלום עם ירדן, בפרט לאור החזרת השטחים ונסיגה ממשנתו של ז’בוטינסקי: "שתי גדות לירדן" ... מאידך מתנגדים צעירי אגודת ישראל להסכם מחשש להתבוללות. 2. מחנה נוער של כהנא חי - תנועת כהנא חי יקימו בחנוכה מחנה נוער במסגרתו ייערכו אימונים בסיסיים ינתנו הרצאות ויקוימו סיורים בשומרון. 3. היורדים ועתיד הגולן - היורדים בארצות הברית סבורים כי זכותם להשתתף בהחלטה על עתיד רמת הגולן. 4. הזמר שלמה קרליבך - מילה טובה שאמר האדמו"ר מאמשינוב על הזמר המנוח שלמה קרליבך עוררה סערה בעדה החרדית. 5. קלינטון שיבש את הלחצנים - סידורי הביטחון לרגל ביקורו של הנשיא קלינטון בישראל שיבשו את פעולתם של לחצני המצוקה המסופקים ע"י אגודת "יד שרה". 6. אולמרט המקפח - החרדים בירושלים זועמים על אהוד אולמרט שבעזרתם נבחר לראשות העירייה, לאור הוצאת חוברת המתארת אטרקציות תיירותיות בירושלים, אך מקומם של הישיבות נפקד ממנה, ומאידך מופיעה הכנסיה המורמונית. 7. הספד לד"ר משה זאב סולה - הספד פרידה לד"ר משה זאב סולה מזכיר בית הדין הרבני בירושלים שפרסם עשרות ספרים שעסקו בפילוסופיה ותרבות.
388
מתיחות בין ליטאים לאנשי הרב עובדיה יוסף בבני ברק [25/11/1994] - מאמרים
מתיחות קשה שוררת בין חרדים ליטאים בבני ברק לבין אוהדי ש"ס, בגלל ניסיון לחבל בשידורי הלוויין שמעביר את השיעור ההלכתי היומי של הרב עובדיה יוסף.
389
רב ירושלמי דורש מח"כ עזרן להתפטר מהכנסת - אחרת ייפרעו ממנו מהשמיים [02/12/1994] - מאמרים
הרב יצחק כדורי מירושלים פנה באחרונה אל ח"כ הרב יוסף עזרן מש"ס בדרישה שיתפטר מהכנסת ויחזיר את המנדט לרב עובדיה יוסף.
390
חיבוק הדוב של ח"כ יוסף עזרן [04/12/1994] - מאמרים
1. בטאון ש"ס "יום ליום" טוען כי למרות החיבוקים שח"כ יוסף עזרן מקבל מאנשי "יהדות התורה", מעטים סיכוייו להתברג ברשימתם לכנסת. 2. מגרש כשר מעירייה טמאה - מגרש שקיבלה "ישיבת המתמידים" החרדית מעיריית ירושלים מעוררת את חמתם של "נטורי קרתא", בגלל שימוש בכספי הציונים. 3. הנציב הבוכארי - במלאות 70 שנה להפעלת שירות האוטובוסים הראשון בירושלים מעלה נח זבולוני את זכרו של מפעילו - שמעיה ברוך חפץ. 4. תעמולת זוועה נגד רבין - מפלגת "מולדת" מפיצה בקרב דוברי הרוסית תעמולת נאצה נגד יצחק רבין ומדיניות השלום. 5. גאון ואיכפא-מסתברא’ניק - מיכאל ששר שניהל שיחות עם הרב שלמה גורן, מספר על דעתו של הרב גורן על הרב יואליש טייטלבוים האדמו"ר מסאטמר בנוגע להכרה בציונות ובמדינת ישראל. 6. פיקוח על עוברי מבחנה - בתגובה על דיווחים מאנגליה על חשש להחלפת עוברי מבחנות וכתוצאה מכך ילדו כמה נשים תינוקות של נשים אחרות חזר ושנה מנהל מכון פוע"ה על החשיבות של פיקוח קפדני על הפריות מבחנה. 7. שוקלים לחזור לארץ - פניות רבות של יורדים המבקשים לחזור לארץ התקבלו בקונסוליה בלוס-אנג’לס לרגל חוק ההגירה החדש המקשה על זכותם של מהגרים ללמוד בבתי ספר בקליפורניה.
391
בקרוב: מדבקה חדשה לחב"ד [11/01/1995] - מאמרים
1. לאחר מות הרבי מלובביץ’ יוחלפו המדבקות "היכונו לביאת המשיח" בכאלה האומרות: "זכינו לביאת המשיח". 2. כפתורי המריבה - כפתורים המעוטרים בצלבים מעוררים את חמת החרדים הקנאים בירושלים, והם יוצאים נגד בגדי הנשים הכוללים צלבים אלה. 3. "טיהור" ספרים - ספריות בתי הספר השייכים לרשת "בית יעקב" עברו "טיהור", וכל הספרים שמחבריהם גויים או יהודים שאינם דתיים הוצאו מהן. 4. משלוחים לכותל - שירות חדש - תמורת 50 ש"ח, בקשתך לישועה תגיע לכותל במשך 40 יום רצופים.
392
הרב שך הוזמן לחתונה ושיגר מכתב - אוחה הקרע בין הישיבות הליטאיות [19/01/1995] - מאמרים
לאחר עשר שנים מתאחה הקרע בין הישיבות הליטאיות החרדיות בארץ. מדובר בקרע שבין שושלת בריסק (סולובייצ'יק) לבין ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק, הרב אליעזר מנחם שך, מנהיג היהדות החרדית הליטאית. הקרע נוצר כתוצאה ממתן "היתר מאה רבנים" לרב מלכיאל קוטלב, ראש ישיבת לייקווד בארה"ב, שהוא נכדו של המנוח הרב אהרן קוטלב, שהיה נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בקנדה וראש ישיבת לייקווד.
393
מחלוקת בין האדמו"רים מאגודת ישראל לרב שך על מינוי מנכ"ל החינוך העצמאי [22/01/1995] - מאמרים
המתיחות בין האדמו"רים מאגודת ישראל, ובראשם האדמו"ר מגור והאדמו"ר מוויז'ניץ', לבין היהדות החרדית הליטאית, שבראשה עומד הרב שך, גוברת באחרונה על רקע מינוי מנכ"ל לרשת בתי הספר והסמינרים של החינוך העצמאי שבה מאוגדים תלמודי תורה וישיבות קטנות של אגודת ישראל ודגל התורה.
394
הרב יוסף לבני קהילתו: אל תוציאו ציציות כמנהג האשכנזים [29/01/1995] - מאמרים
הרב עובדיה יוסף פתח חזית חדשה ביריבות בין בני הישיבות הספרדיות שבראשותו לבין היהדות הליטאית החרדית שבראשות הרב שך. מנהיג ש"ס, הרב יוסף, הורה לתלמידי הישיבות הספרדיות להצניע את הציציות מתחת לבגדים ולא להיגרר אחרי אחיהם האשכנזיים שבשנים האחרונות הקצינו ומוציאים את הציציות גם בצבא ובמשטרה - מנהג שהתנגד לו גם הרב חזן, הרב הראשי של המשטרה לשעבר.
395
העדה החרדית החליטה: פוגים - לא אצלנו [29/01/1995] - מאמרים
1. העדה החרדית יוצאת נגד תופעת איסוף הפוגים והאלבומים הקשורים אליהם. זאת בגלל ביטול תורה, חוסר צניעות ופחד מדרכים לא כשרות להשגת הכרטיסים. 2. האם יש הצדקה לישיבתנו ביו"ש - עלון "קשר עין" של ישיבת "מרכז הרב" מצטט את ספר נחמיה להצדקת מפעל ההתנחלויות. 3. חב"ד משנים כיוון - חסידי לובביץ’ מתחילים להפנים את מותו של הרבי מלובביץ’, ובעלונם הם מתחילים לספור את השנים מהולדת רבם הראשון שניאור זלמן מלאדי.
396
"הליכוד הציע לרב אליהו מקום ריאלי למועמדיו ברשימתו לכנסת" [05/02/1995] - מאמרים
ברחוב החרדי גדלות והולכות ההתרוצצויות לקראת הקמת מפלגה חרדית-ספרדית חדשה.
397
הרב שך תוקף ישיבה חדשה המשלבת גם לימודים כלליים [24/02/1995] - מאמרים
הרב שך יצא אתמול בהתקפה חריפה על ישיבת "נהורא", ישיבה חדשה המוקמת על ידי מפלגת פועלי אגודת ישראל (פא"י) במושב בית חורון, שבה מתוכנן שילוב של לימודי קודש עם לימודים כלליים. התקפתו של הרב שך באה על רקע הקרע המתמשך בין פא"י לבין אגודת ישראל, ממנה פרשה ב-1960 כאשר הצטרפה לממשלה.
398
9 שוטרים נפגעו במהלך פינוי חרדים בהתפרעות אלימה באתר הבנייה ביפו [28/02/1995] - מאמרים
משטרת מרחב אילון עצרה אתמול 25 חרדים שהתפרעו באתר הבניה של חברת אילן-גת ברחוב יפת ביפו . גם אתמול הפגינו מאות חרדים ליד האתר, ברחוב יפת 38, בדרישה להפסיק הבנייה במקום. החרדים טוענים כי במקום יש בית קברות יהודי ועבודת הבנייה מחללת כבוד המתים. הם ניסו שוב למנוע ממשאיות עמוסות עפר לצאת את האתר.
399
מה עושים עם הציציות [13/03/1995] - מאמרים
1. הרב עובדיה יוסף הוציא הוראה לצאן מרעיתו להכניס את הציציות לתוך המכנסיים, ולא לנפנן לכל עבר. סיבות רבות להוראה זו, כולל יריבות בינו לבין היהדות החרדית הליטאית, והעובדה כי הוצאת הציצית יכולה להחשב כסוג של יוהרה. 2. כולן יפות? - היתה שאלתו של עזר ויצמן בראותו את הדיילות השומרוניות שקיבלו את פניו בערב הצדעה למלאת 25 שנה לעיתון השומרונים א.ב. 3. יהודי באונסק"ו - אונסקו, ארגון החינוך של האו"ם, מינה לאחרונה מנהל יהודי בניו-יורק, את חורחה וורטהיין מארגנטינה. 4. הלימודים יימשכו - ההסתדרות תמשיך לקיים קורסים מקצועיים במטרה לשפר את השכלת ומעמד העובדים, כך אומר חיים ממן בטקס פתיחת קורסי יחסי עובד-מעביד.
400
שיעורי הרב יוסף נקלטים גם באיראן [05/04/1995] - מאמרים
1. שיעורי התורה של הרב עובדיה יוסף, מועברים בלויין לארצות רבות ואפילו באיראן הם נשמעים. רק בבני-ברק בגלל המחלוקת בין הרב יוסף לרב שך לא ניתן להאזין לשיעורים אלה. 2. כבוד לארכיהגמון? - החרדים בירושלים הנלחמים במיסיון מתרעמים על הענקת תואר עמית כבוד לארכיהגמון משיקאגו ע"י האוניברסיטה העברית. 3. ככר חפץ - ועדת השמות של עיריית ירושלים תקרא רחוב או ככר על שמו של שמעיה ברוך חפץ ז"ל, מראשוני העולים מבוכרה לירושלים וממנהיגי העדה. 4. נגד הפסיפלורה - חרדים בירושלים מעלים חשש שהתרופה "פסיפלורה" אינה כשרה ויש בה חשש של נבלה וטריפה.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
מנוע חיפוש Click for details Powered by


למאמרים בנושא: הרב אלעזר מנחם שך

לחצו לכל המאמרים בנושא הרב אלעזר מנחם שך
נח זבולוני בחברת הרב אלעזר מנחם שך
צולם: בחתונת נכדו של הרב שך. לימין הרב שך, עומד נח זבולוני (רנ"ז)
תאריך: 13/7/1986
 
 
הרב אלעזר מנחם מן שך (1898-2001) ראש ישיבת פוניבז’ ומנהיג הציבור הליטאי.
הרב שך השפיע רבות על הפוליטיקה הישראלית וייסד את מפלגות "דגל התורה" ו- ש"ס.

רנ"ז היה קרוב לרב שך ולמשפחתו עוד מימי צעירותו עת למד בסטלפצי בפולין וקיבל שיעורים מהרב שך.

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות