לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו
 
נמצאו 444 דפים המכילים את המלים הרב שך

גישה מהירה לתוצאות החיפוש:

מאמרים (403), ראיונות ואודות רנ"ז (3), גלריה (4), דברי תורה (1), לא פורסמו (8), קטגוריות - ריכוז מאמרים (22)
המספר בסוגריים מציין את מספר הכתבות באותו מדור
 
מאמרים
4
הרב הלל מדליה אחראי לשגיאה בתרגום אגרתו של הרב הראשי [07/01/1964] - מאמרים
השגיאה בתירגום אגרתו של הרב הראשי יצחק נסים שליט"א, לקראת בואו של האפיפיור פיוס ה-6, נעשתה באשמת רבה של חדרה, הרב הלל מדליה על כך נודע לסופרנו בירושלים.
5
במעלות מקדשי השם [31/01/1964] - מאמרים
הסופר והוגה הדעות הלל צייטלין הי"ד, שהלך יחד עם אלפי יהודי ורשה, עטור בטלית ותפילין וספר "הזהר" הקדוש בידו, לכבשני טרבלינקה, היה בשנותיו האחרונות לחייו, מחסידיו הנלהבים של זאב ז'בוטינסקי ז"ל, ובמאמריו הרבים שפירסם ב "מאמענט" הורשאי, קרא לאבוקאציה מפולין ולעליה לארץ ישראל; אף היה לוחם למען מדינת ישראל השלמה.
6
יצחק ילין - עתונאי בן 15 [19/05/1964] - מאמרים
בן 15 שנה היה יצחק יעקב ילין כאשר הוציא מתחת ידו את עתונו הראשון. בחור ישיבה היה אז ואת העיתון כתב ביד, עם ניירות-העתקה, ואף הפיץ במכירה 17 עותקים. היה במעשה מוקדם זה משום סמל לדמותו המופלאה, לאישיותו הרב-גוונית, לשילוב הנדיר שנתגלם בו של איש המחשבה עם איש המעשה, איש המוסר עם איש היצירה, איש הציבור שעם היהלכו תמיד ברשות הציבור נשאר גם תמיד בחינת יחיד המהלך ברשות הרבים.
7
הילמדו אנגלית בבתי"ס של אגודת ישראל? [19/01/1965] - מאמרים
ועד החינוך העליון של החינוך העצמאי של אגודת ישראל, יתכנס ביום ב' הבא לישיבה מיוחדת בה ידון בשאלה אם יש מקום לכלול את לימוד השפה האנגלית בתוכנית הלימודים של בתי הספר של החינוך העצמאי.
8
פרופ’ ולדימיר חבקין - "הקוסם הלבן" שהציל את הודו ממגיפת החולירע [18/04/1965] - מאמרים
עתה מלאו מאה וחמש שנים להולדתו של המדען המפורסם הפרופ' ולדימיר (זאב מרדכי) חבקין ושלושים שנה לפטירתו, בהקשר לשני מאורעות אלה פורסם לאחרונה בברית המועצות ספר המוקדש לזכרו של הפרופ' ולדימיר חבקין.
9
אריק הניח תפילין ליד הכותל [26/07/1967] - מאמרים
אלוף אריק שרון, בעל הכומתה האדומה, השתתף שלשום במבצע "הנחת תפילין", הנערך מדי יום ביומו ליד רחבת הכותל המערבי.
10
חרדים מפני הטכנולוגיה [11/03/1970] - מאמרים
משרד החינוך והתרבות מסרב לתת חסותו ל "בית הספר הגבוה הדתי לטכנולוגיה", העומד להיפתח בירושלים. אבל מסתבר, כי גם החוגים החרדים, בארץ ומחוצה לה, מתנגדים לו.
11
היהדות - בחוברת אחת [06/06/1972] - מאמרים
חוברת בשם "יסודות היהדות", בשפה הרוסית, המיועדת להקנות לעולים החדשים מברית-המועצות מושג-מה על ערכי היהדות, הופיעה מטעם משרד הדתות. חוברת זו היא פרי עטו של הרב מרדכי הכהן ז"ל, מי שהיה מנהל המחקר וההסברה במשרד הדתות. הוא נפטר לפני כחודש. החוברת טרם התפרסמה במקורה. עתה ראתה אור דווקא בשפה הרוסית, בתרגומו של מר משה בר-סלע.
12
מחזיקי "הטלוויזיה הטמאה" יירשמו ב- "פנקס השחור" [10/06/1975] - מאמרים
על "המפלצת הטמאה הנקראת טלוויזיה אשר בה העין רואה כל התועבות שבעולם, עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים", יצא קצפם של הרבנים מבני-ברק, הרב אליעזר שך, ראש ישיבת פוניבז', והרב ישראל יעקב קנייבסקי (הסטייפלר) גיסו של בעל "החזון איש".
13
"גינוי" מפוניבז’ [27/11/1975] - מאמרים
שלא כמנהגו, גילה ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק את דעתו בעניינים פוליטיים, העומדים על הפרק. בדברים שהשמיע באוזני תלמידיו - ואשר יתפרסמו בגליון הקרוב של צעירי אגודת ישראל "דגלנו" - מתייחס הרב אליעזר שך להחלטת עצרת או"ם, המוקיעה את הציונות כ "גזענית".
14
בית העלמין בדווינסק [08/05/1980] - מאמרים
בית העלמין היהודי עתיק היומין של דווינסק, אשר ברפובליקה הסובייטית הלטבית שבו טמונים גדולי תורה ואישים אחרים, עומד לפני חיסולו המוחלט - ידיעה על חיסולו נתקבלה בירושלים.
15
ראשי הישיבות מתוסכלים [07/07/1981] - מאמרים
בהיוודע תוצאות הבחירות הסופיות לכנסת העשירית נדלקה נורה אדומה בחוגי הישיבות הגדולות הליטאיות בארץ. הוברר, כי רבים מבני ישיבות אלו, שהיו בעבר מעוזם של אגודת ישראל, ניהלו תעמולה ואף הצביעו בעד רשימות חילוניות, ובמיוחד בעד הליכוד.
16
כיצד נוסדה ופועלת מועצת גדולי התורה [16/07/1981] - מאמרים
ספק אם נמצא בארץ או בחו"ל מוסד דומה למועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. זהו מוסד שאין לו כל מסגרת פרלמנטרית, הוא בלתי ממוסד בעצם. במשרד הפנים ובמחוזותיו אין כל הכרה רשמית במוסד זה. במוסדות אגודת ישראל לא תמצאו כל תקנות שלו ובכל זאת אין כוח חזק ומושרש כמו מועצת גדולי התורה, שהשפעתה מכריעה לא רק בענייני הפנים של אגודת ישראל אלא אף בעניינים שבין האגודה לבין מוסדות המדינה.
17
מה רוצה הקב"ה [17/07/1981] - מאמרים
בישיבת מועצת גדולי התורה השבוע, שבה נדונה שאלת הצטרפותה של אגודת ישראל לקואליציה, פרצה מחלוקת בין חסידים למתנגדים (כמו לפני 200 שנה) בשאלה: מה עדיף - התניית ההצטרפות בהגדלת התמיכה לישיבות או בחקיקה נוקשה יותר בעניין שמירת שבת.
18
יום הולדת - רק לעכו"ם [20/08/1981] - מאמרים
הרב אליעזר מנחם שך, מראשי מועצת גדולי התורה, התבטא בחריפות כלפי יהודים החוגגים את יום הולדתם. הוא אמר שזה מנהג עכו"מי כיוון שהנוצרים מונים את מספר השנים מיום-הולדתו של "אותו האיש" (ישו הנוצרי) ואילו היהודים סופרים את השנים מיום בריאת-העולם.
19
מה אמר הרב שך על חוק הגולן [21/01/1982] - מאמרים
מה אמר הרב אליעזר מנחם שך, יו"ר מועצת גדולי התורה בנאומו בפתיחת מושב הוועד הפועל העולמי של אגודת ישראל בירושלים, כתגובה על דברי הכיבושין של ראש הממשלה לארה"ב כי 3700 שנה יכולנו להתקיים בלי מזכר ההבנה האסטראטגי עם אמריקה, ונוכל לחיות בלעדיו עוד 3700 שנה.
20
80,000 יהודים בהונגריה [15/02/1982] - מאמרים
1. משלחת של הקונגרס היהודי העולמי שחזרה מהונגריה מדווחת על המצב במדינה 2. מתנגדים לוועד רבני עולמי - אגודת הרבנים בארה"ב מתנגדת להקמת ועד רבני עולמי 3. מאבק למען הכרה - היהדות המסורתית (קוסרבטיבית) והרפורמית בארה"ב הגבירו מאבקם למען הכרה בזרמים אלה במדינת ישראל 4. במה זה טוב ליהודים? - תגובות בעולם היהודי על החלת חוק הגולן. 5. תלמידו של מיכאלס - על שחקני התיאטרון המוסקוואי, המופיעים ב "חבל היהודי האוטונומי"
21
רבנים מתארגנים להחרים את אל-על [20/04/1982] - מאמרים
ביוזמת רבנים וראשי ישיבות, ובראשם האדמו"ר מגור, הרב ר' בונים אלתר, מתארגנת קבוצת רבנים גדולה מהארץ ומחוצה לה, אשר יקראו ליהדות החרדית בארץ ובחו"ל לא לטוס ב "אל על", כל עוד תעמוד החברה במריה ותפעיל את המטוסים והמשרדים שלה בשבתות ובחגי ישראל.
22
הקרן פסלה מועמדים מישראל [12/08/1982] - מאמרים
1. על מתן מילגות לתלמידי ישיבות מקרן הזכרון לתרבות יהודית, ונסיונות הונאה בהגשת מחקרים תורניים. 2. קרינה לא מזיקה - כלת פרס נובל, בהרצאה כי קרינת רנטגן אינה מזיקה. 3. מחלוקת במחנה החרדי - הרב אלברג והצעותיו לפתרון מחלוקות בציבור החרדי. 4. יהודים חרדים נגד המלחמה - חרדים בבריטניה נגד מלחמת לבנון, ועל החרדי גוטפריד נויברגר שפועל נגד מדינת ישראל.
23
יוחסין - תמורת שני דולרים [04/01/1983] - מאמרים
1. הרב נפתלי הלברשטם מכין ספרי יוחסין של העם היהודי כדי למנוע ממזרות ומקרים אחרים של פסולי חיתון. לצורך זה הוא אף אפילו נעזר בתוכנת מחשב מיוחדת. 2. כדורגל "צבאות השם" - תנועת הנוער של חב"ד בארצות הברית "צבאות השם" הקימה גם קבוצת הכדורגל. בנוסף מרחיב המאמר על תנועת הנוער ועל הרקע ליריבות בין הרב שך לרבי מלובביץ’
24
הקרע באגו"י עובדה קיימת [13/01/1983] - מאמרים
"הקרע באגודת ישראל הפך עבודה קיימת" - כותרת רעשנית זו תתנוסס מחר בשבועון הירושלמי "המחנה החרדי". הבטאון יספר כי הכינוס בבנייני האומה למען תיקון חוק מיהו יהודי אמנם הוביל לפילוג.
25
שביתת נשק חלקית בחזית לובאוויץ’ - בני ברק [19/01/1983] - מאמרים
שביתת-נשק חלקית בחזית לובאביץ' - בני-ברק הושגה באחרונה בתיווכו של האדמו"ר מגור, הרב בונים אלתר.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
מנוע חיפוש Click for details Powered by


למאמרים בנושא: הרב אלעזר מנחם שך

לחצו לכל המאמרים בנושא הרב אלעזר מנחם שך
נח זבולוני בחברת הרב אלעזר מנחם שך
צולם: בחתונת נכדו של הרב שך. לימין הרב שך, עומד נח זבולוני (רנ"ז)
תאריך: 13/7/1986
 
 
הרב אלעזר מנחם מן שך (1898-2001) ראש ישיבת פוניבז’ ומנהיג הציבור הליטאי.
הרב שך השפיע רבות על הפוליטיקה הישראלית וייסד את מפלגות "דגל התורה" ו- ש"ס.

רנ"ז היה קרוב לרב שך ולמשפחתו עוד מימי צעירותו עת למד בסטלפצי בפולין וקיבל שיעורים מהרב שך.

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות