לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו
 
נמצאו 444 דפים המכילים את המלים הרב שך

גישה מהירה לתוצאות החיפוש:

מאמרים (403), ראיונות ואודות רנ"ז (3), גלריה (4), דברי תורה (1), לא פורסמו (8), קטגוריות - ריכוז מאמרים (22)
המספר בסוגריים מציין את מספר הכתבות באותו מדור
מאמרים
51
הפלג הליטאי והפלג החסידי באגו"י חלוקים על הרוטציה [24/04/1984] - מאמרים
הפעילות האינטנסיבית שמקיים האדמו"ר מגור, הרב שמחה בונים אלתר, בין חברי מועצת גדולי התורה בעניין הרוטציה ברשימת "אגודת ישראל" לכנסת ה-11, שפורסם עליה לראשונה ב "דבר", גרמה למתיחות בין הפלג החסידי ובין הפלג הליטאי במפלגה.
52
הרוטציה באגו"י - בדיוני מועצת גדולי התורה היום [25/04/1984] - מאמרים
מועצת גדולי התורה מתכנסת מחר בירושלים בהזמנתו של נשיא המועצה, האדמו"ר מגור, הרב שמחה בונים אלתר. המועצה מתכנסת בלי הרב אליעזר מנחם שך שהתפטר מנשיאותה ומהחברות בה.
53
האדמו"ר מגור ניצח: פרוש ולורינץ לא יהיו עוד חכי"ם [27/04/1984] - מאמרים
ח"כ מנחם פורוש וח"כ שלמה לורינץ לא יופיעו ברשימה של "אגודת ישראל" לקראת הבחירות הבאות לכנסת - כך החליטה אתמול מועצת גדולי התורה.
54
מתגבש רוב גדול בעד הרוטציה - במועצת גדולי התורה [04/05/1984] - מאמרים
מתגבש רוב גדול במועצת גדולי התורה בעד הרוטציה. שני חברים במועצה, האדמו"ר מבעלז הרב יששכר דב רוקח, והרב יוחנן סופר מערלוי, שנימנעו בישיבת המועצה מפני שדרשו רוטציה על כל ארבעת חברי הכנסת, מצטרפים למחייבי הרוטציה בראשותו של האדמו"ר מגור.
55
אגו"י: האטה בעניין הרוטציה בגלל מחלת הרב שך [08/05/1984] - מאמרים
הפעילות בפלג הליטאי בעניין הרוטציה באגו"י, העלולה לפלג את המפלגה, הואטה בגלל מחלתו של הרב אליעזר מנחם שך שלקה בדלקת הריאות.
56
חג העצמאות ה-36: מאות אלפי ישראלים בחיק הטבע [08/05/1984] - מאמרים
"יום השואה" של נטורי קרתא" מיד עם סיום יום הזכרון פתחו אנשי נטורי קרתא את יום העצמאות בשכונת מאה שערים בירושלים בהנפת דגל שחור מעל בנין "תורה ויראה", המרכזי בשכונה.
57
מועצת גדולי התורה: פרופיל של מחלוקת [09/05/1984] - מאמרים
לא רחוקים הימים ששמה של מועצת גדולי התורה נישא ביהדות החרדית בחרדת קודש או לפחות בהוקרה ובהערצה; גם מפלגות חילוניות קינאו במוסד הזה, שבהבל פיו קבע את גורלה של היהדות החרדית וחרץ דין בבעיות שונות שעלו בחייה של מדינת ישראל. המפלגות, שקיבלו את מרותה של מועצת גדולי התורה, כמו אגודת ישראל ופועלי אגודת ישראל (פא"י בשעתה) לא ידעו ריב ומדון - כל שיצא מפיה של מועצת גדולי התורה התקבל בציבור זה כתורה מסיני.
58
האדמו"ר מגור והרב שך בעד רשימה אגודאית אחת [14/05/1984] - מאמרים
האדמו"ר מגור, הרב שמחה בונים אלתר, השוהה במעונו הקייצי בארץ, ביקר אתמול אצל הרב אליעזר מנחם שך, שלקה בדלקת ריאות בבית בבני-ברק.
59
שניים אוחזין ברב עובדיה יוסף [18/05/1984] - מאמרים
חברי הכנסת משני הפלגים (הליטאי והחסידי) באגודת ישראל עלו לרגל (כל אחד בנפרד) לירושלים אל הרב הראשי לישראל לשעבר הרב עובדיה יוסף, העומד בראש תנועת הספרדים החרדים ש"ס. כוונתם לשכנעו שיצטרף לאחת מהרשימות של אגודת ישראל במקרה של פילוג.
60
נוצרו מגעים בין פלגי אגודת ישראל [21/05/1984] - מאמרים
פחות משבועיים לפני תום מועד הגשת הרשימות לכנסת חל מיפנה ב "אגודת ישראל" וביוזמת הפלג הליטאי במועצת גדולי התורה נוצרו מגעים לאחד את השורות ולמנוע פילוג במפלגה.
61
אגו"י: אויס פשרה - צפוי פילוג [24/05/1984] - מאמרים
הפלג הליטאי ב "אגודת ישראל" שבראשו עומד הרב אליעזר מנחם שך, חזר בו מהסכמתו להצעת הפשרה, שעל-פיה יכהנו חברי הכנסת מנחם פורוש ושלמה לורינץ בקדנציה הבאה רק שנה אחת. ושוב מאיים פילוג על המפלגה.
62
שלום בית באגו"י: לורינץ פורש מרצון; שפירא ראשון, אחריו פורוש [30/05/1984] - מאמרים
הסכם "שלום בית" ב "אגודת ישראל" בדבר הרכב רשימה אחת לכנסת, הושג מחשש של השמצות הדדיות במקרה של פילוג והליכה לכנסת בשתי סיעות נפרדות, ליטאית וחסידית.
63
משבר חדש באגו"י: הרב שך תמך בש"ס [13/06/1984] - מאמרים
טרם נרגעו הרוחות בקרב הפלגים ב "אגודת ישראל" בשל הפגיעה בח"כ ר' מנחם פרוש, וכבר נוצרה מתיחות נוספת בין שני הפלגים, הליטאי והחסידי, בגלל הכרזתו של הרב יצחק פרץ, העומד בראש רשימת ש"ס, כי הרב אליעזר מנחם שך הוא שהפציר בו לעמוד בראשה.
64
ש"ס: אגודת-ישראל לספרדים [17/07/1984] - מאמרים
חצי תריסר אברכים חרדים ירושלמים בני עדות המזרח קמו ביום בהיר והכריזו "מרד" נגד "אגודת ישראל", בטענה שהיא מנצלת את הקול הספרדי ומזניחה את מוסדות התורה הספרדיים. בהתייעצות עם הרב עובדיה יוסף יסדו המורדים לפני שנה את "התאחדות הספרדים שומרי התורה", והקימו רשימה נפרדת בבחירות לרשויות המקומיות.
65
ה "קול קורא" של גדולי התורה בעד אגו"י - בלי הרב שך [19/07/1984] - מאמרים
אחרי ציפיה מתוחה בציבור החרדי לקריאה המסורתית של מועצת גדולי התורה וראשי הישיבות להצביע בעד אגו"י, התפרסם לבסוף ה "קול קורא" החתום בידי יותר מ-30 חברי המועצה, ראשי ישיבות ורבנים מכל החוגים בציבור החרדי.
66
אגו"י תישאר סיעת יחיד של אברהם שפירא ? [25/07/1984] - מאמרים
הח"כ מנחם פרוש ושלמה לורינץ ביקרו אתמול אצל הרב אליעזר מנחם שך בבני-ברק כדי לשמוע את דעתו על המשך דרכו של פרוש ברשימת אגו"י.
67
מנסים לשכנע את ורדיגר לעבור מ "מורשה" לאגו"י [26/07/1984] - מאמרים
הפלג החסידי ב "אגודת ישראל" נוקט יזמה לשכנע את אברהם ורדיגר שנבחר לכנסת מטעם "מורשה", לפרוש מהסיעה ולהצטרף לרשימת "אגודת ישראל" בראשות ח"כ אברהם שפירא.
68
אגודת-ישראל: החטא ועונשו [29/07/1984] - מאמרים
מפה פוליטית חדשה הולכת ונרקמת בריכוזי הציבור החרדי בארץ, שהגיע לפיצול ולפילוג, ועתה כנראה הוכשרה השעה למפגשים פוליטיים בתוכו, שזה שנים רבות לא נראו כריאליים וכמעשיים.
69
הדתיים: משחק על כל הקופה [12/08/1984] - מאמרים
גם המפד"ל וגם אגודת ישראל יודעות היטב את מצבו של המערך העוסק במעשה המרכבה של הממשלה. אמנם הן מוסיפות לנהל מדיניות רשמית, שלפיה אין לבגוד במפלגת-האם הקואליציונית שבמחיצתה בילו את שתי הקדנציות האחרונות, אך הן ממשיכות בד בבד לנהל מגעים רשמיים ובלתי-רשמיים עם ראשי המערך.
70
"הליטאים" באגו"י אינם מרוצים גם מן התיקון המוצע לגיור כהלכה בחוק-השבות [23/08/1984] - מאמרים
הדרישה לתיקון חוק מיהו יהודי המערימה קשיים על הרכב הממשלה, שנוייה במחלוקת גם בתוך אגודת-ישראל.
71
המקורבים משפיעים על הרב שך להיפגש עם פרס [24/08/1984] - מאמרים
על אף השמועות, כי מאחורי עמדתו המסוייגת של ח"כ פורוש מהליכה עם המערך עומד הרב אליעזר מנחם שך, ראש הפלג הליטאי של אגו"י ולשעבר נשיא מועצת גדולי התורה, אין זה מן הנמנע כי בעלי השפעה המקורבים לרב שך, שלדעתם אין לשלול הליכה עם המערך, יבהירו את עמדתם לרב שך בתקווה שיתן את האות לכך ש "אגודת ישראל" תנצל את כוחה להפיק את מלוא התועלת ותלך לממשלה בראשות פרס.
72
שוב התלקחה אש המחלוקת בין הליטאים לבין החסידים באגו"י [27/08/1984] - מאמרים
אש המחלוקת באגודת ישראל בין הליטאים והחסידים שוב התלקחה לאחר תקופת צינון קצרה.
73
הערבי שעתר לבג"ץ נגד עמנואל - עתר נגד ממשלת ארה"ב על העזרה לישראל [28/08/1984] - מאמרים
סייף אל רחמן מוצטפה בהלול בעל הקרקעות הערבי שעתר נגד התנחלות עמנואל של אגודת ישראל בשומרון, נמנה על העותרים נגד שר האוצר ומס הכנסה של ארה"ב על שהם מעניקים פטור ממס הכנסה מהכספים שארגונים ומוסדות ציוניים מגייסים שם למען ישראל.
74
אגו"י מדברת בשני קולות [30/08/1984] - מאמרים
באגודת ישראל נשמעים קולות, התובעים להפיק לקח מן השינוי המשמעותי שחל במפה הפוליטית, לאחר ההסכם שחתם עזר ויצמן עם שמעון פרס. המפלגות הדתיות, שהכריזו קבל עם ועדה כי יילכו אך ורק עם הליכוד נמצאות עתה במבוכה רבה. לפניהן שתי דרכים - הקמת ממשלה עם המערך או הליכה לבחירות. הברירה השניה מטילה פחד על המפלגות הדתיות. לא רק מפד"ל ואגודת ישראל, שכוחן הולך ופוחת מכנסת לכנסת, חוששות. אף ש"ס, שזכתה במנדטים על חשבון אגודת ישראל ותמ"י, אינה ששה לבחירות חדשות.
75
אגו"י בהתפוררות [30/09/1984] - מאמרים
הקרעים באגודת-ישראל, שנוצרו לפני הבחירות לכנסת, אינם מתאחים ו "שביתת הנשק" שעליה הוסכם בימי הבחירות הופסקה. המצב בתנועה הוא כפי שהיה לפני הבחירות. כל פלג מאשים את האחר באבדן חצי מכוחה של האגודה בכנסת.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
מנוע חיפוש Click for details Powered by


למאמרים בנושא: הרב אלעזר מנחם שך

לחצו לכל המאמרים בנושא הרב אלעזר מנחם שך
נח זבולוני בחברת הרב אלעזר מנחם שך
צולם: בחתונת נכדו של הרב שך. לימין הרב שך, עומד נח זבולוני (רנ"ז)
תאריך: 13/7/1986
 
 
הרב אלעזר מנחם מן שך (1898-2001) ראש ישיבת פוניבז’ ומנהיג הציבור הליטאי.
הרב שך השפיע רבות על הפוליטיקה הישראלית וייסד את מפלגות "דגל התורה" ו- ש"ס.

רנ"ז היה קרוב לרב שך ולמשפחתו עוד מימי צעירותו עת למד בסטלפצי בפולין וקיבל שיעורים מהרב שך.

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות